Hakkımızda

Yıl 1965...

Kapalıçarşı'da bir kuyumcu atölyesi... Kapısından içeri bir çırak giriyor. Diğer çıraklar gibi bu çırak da, kalfa ve daha sonra usta olacak. Kendisine bir dükkan açacak 1974'te. Beyoğlu, Anabala Pasajı'nda, adı Diamond. Ama bu dükkan, diğerleri gibi sadece bir kuyumcu dükkanı değildi. Bu dükkanın özgün tasarımların yapıldığı ve üretildiği bir de atölyesi vardı. Tasarımcı, bir zamanların çırağı, bugünün Diamond'ı Naci ŞENOCAKLI idi.

ılk çağlarda deniz kabukları ve ağaç parçaları ile başlayan takı serüveni yıllar geçtikçe aşama kaydetti. Madenlerin kullanımı ve gelişen teknoloji her geçen gün kadın güzelliğine bir parça daha kattı. Türkiye' de mücevher sanatının öncü ismi olan "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" nın, gerek özgün tasarımları gerek kalitesi ile Türk mücevher sanatının gelişmesine katkıda bulundu.

Naci şENOCAKLI' nın takı tutkusu onu 1965' te çırak olarak işe başladığı Kapalıçarşı' dan bugüne getirdi. Özgün "Diamond by Naci şENOCAKLI" tasarımları Nişantaşı, Akmerkez ve Suadiye (Villa Vakko Yanı) mağazalarında seçkin bir kitleye hitap etmeye başladı.

Böylece Türk kuyumculuğunda yeni bir dönem başlatan "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" yı diğer mücevher firmalarından farklı kılan bir özelliği var: "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" tamamen özgün bir marka.

Firmanın sahibi ve aynı zamanda yöneticisi olan Naci ŞENOCAKLI tarafından tasarlanan mücevherler firmanın kendi atölyelerinde üretilip satışa sunuluyor. Normal bir mücevherin vitrine çıkması bir hafta kadar sürerken, bir "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" tasarımının hazırlanması 3 - 4 ay sürebiliyor. Çünkü her bir "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" ürünü özenli ve titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkıyor. Bu küçümsenemeyecek zaman farkı doğal olarak ürüne yansıyor. Bunun yanında kullanılan altının ayarı, taşın karatı ve işçiliğe gösterilen özen "Diamond by Naci şENOCAKLI" ürünlerini nadide ve değerli kılıyor.

Demet şener ve Ceylan Saner tarafından Kasım 1998' de Çırağan Sarayı' nda sergilenen muhteşem "Diamond by Naci şENOCAKLI Osmanlı Koleksiyonu" hala hafızalarımızdan silinmedi.

"Diamond by Naci şENOCAKLI" değerli müşterilerini herhangi bir yanılgıya düşmemeleri için uyarıyor ve son yıllarda benzer isimler taşıyan firmaların sayısının artması nedeni ile yanlış yönlenmelerini önlemek istiyor.

şüphesiz Türkiye ve dünyada Diamond adını taşıyan sayısız kuyumcu var. Özgün tasarımları, kalitesi ve servis güvencesi ile "Diamond by Naci ŞENOCAKLI" Akmerkez ve Nişantaşı zor beğenenlere hitap ediyor.

Naci şENOCAKLI